+370 693 26644

Инструкция по монтажу стальной черепицы

 

1. Stogo šlaitų matmenų tikrinimas

Pagrindinė sąlyga, kad taisyklingai uždėti skardą yra tikslus stogo išmatavimas. Išmatuokite stogą nuo kampo iki kampo. Jei abiejų. Įstrižainių matai nesiskiria reiškia, kad stogas yra lygus. Kitu atveju, stogą reikia lyginti. Minimalus stogo nuolydžio kampas turi būti ne mažesnis nei 14 laipsnių - tuomet vanduo nubėga nuo stogo. Esant mažesniam nuolydžio kampui reikia kamšyti skardos lakštų jungimo vietas. 

2. Pagrindas

Atnaujinant stogą, reikia pašalinti seną dangą, bei patikrinti visus konstrukcijos elementus ar nėra jokių defektų. Sugadintas dalis reikia pakeisti naujomis. Šiomis instrukcijomis vadovautis tik tada, kai išilginiai ir skersiniai grebėstai sukalti ant hidroizolacinės stogo dangos. Duoti minimalus dydžiai. Jeigu nuotolis nepasikeis, galima naudoti didesnių išmatavimų grebėstus.

3. Grebėstai

Skarda montuojama ant kvadrato formą išdėstytų grebėstų. Išilginius grebėstus išdėstyti kas 600mm, kur kas antras grebėstas turi gulėti ant gegnės. Atstumas tarp grebėstų turi būti lygus čerpės žingsnio (modulio) ilgiui, tai yra 350 mm arba 400mm. Skarda prie grebėstų prisukama čerpės žemiausiose vietose - bangos apačioje. Todėl tikslus grebėstų išdėstymas yra labai svarbus. Kad pasilengvinti sau grebėstų išdėstymo užduotį ,ant išilginių grebėstų reikia atsižymėti skersinių grebėstų padėtį. Visus skersinius grebėstus tvirtinti žemiau pažymėtos vietos, tik grebėstus prie karnizo ir horizontalaus jungimo vietose tvirtinti virš žymos.

4. Skardos montavimas 

Kiekvieno skardos lakšto kairėje pusėje yra kapiliarinis griovelis, kuris montažo metu uždengiamas kitu skardos lakštu (vertikalus jungimas). Skardos montavimą pradėkite nuo apatinio dešinio kampo. Jei turite skirtingų ilgių skardos lakštus, pradėkite nuo ilgiausio. Kol pradėsite tvirtinti lakštus, būtina patikrinti paskutinio lakšto padėtį vėjalentės atžvilgiu. Tvirtinant lakštus reikia juos suveržti tiksliai stogo nuolydžio kryptimi, kad neatsirastu tarp jų plyšiai. Savisriegių išdėstymas pagal piešinį:

5. Grebėstas prie karnizo

Pirmąjį grebėstą mediniu tašeliu pakelti apie 17mm. Tikslus pirmo grebėsto pritvirtinimas turi didelę reikšmę tolesniam montažui.

6. Grebėstai prie jungimų

Lakštų jungimo metu (horizontalus jungimas) grebėstą, mediniu tašeliu pakelti apie 17mm. dėmesio - grebėstą tvirtinti virš žymės.

7. Skardos pjovimas

Gali atsitikti, kad paskutinio lakšto plotis yra didesnis negu stoge likęs neuždengtas plyšys. Galima lakštą pastumti per viena „bangą“. Jeigu ir toliau skardos lakštas išsikišęs už stogo ribos, reikia ji nupjauti išilgai vėjalentės. Jeigu matų skirtumas yra: mažiau nei 60mm - nupjauti skardos lakštą išilgai vienos vėjalentės; nuo 60mm iki 120mm - lygiomis dalimis nupjauti išilgai abiejų vėjalentčių nuo 120mm iki 193mm - nupjauti ne mažiau kaip 170mm išilgai vienos vėjalentės ir perkelti lakštą taip, kad gautųsi lygus nuotolis nuo abiejų vėjalentčių. Dangos kirpimui naudojamos vibracinės žirklės. Negalima naudoti pjovimui didelio greičio abrazyvinių instrumentų, kurie išskiria daug šilumos nes dažų ir cinko sluoksniai gali būti pažeisti. Tokiu atveju negalima duoti jokių garantijų, kad lakštai nebus pažeisti korozijos. 

8. Tvirtinimas

Lakštų pritvirtinimui prie medinių grebėstų naudokite 4,8 x 25 (28 ar 35) srieginius varžtus su gumine, EPDM tarpine, kuriuos įsukite į profilio bangos žemutinę dalį. Kaip darbo prietaisą galite naudoti paprastą elektrinį ar mechaninį gręžimo prietaisą su sandara. Varžtų sąnauda yra maždaug 8 vnt. kvadratiniam metrui. Teisingai užveržiant varžtą EPDM tarpinė turi tik truputi (apie 1mm) išlįsti iš po poveržės krašto. Šoninius perdengimus ir papildomas skardas tvirtinkite tokiais pačiais varžtais. 

9. Lakštų jungimas

Darant pratęsimą į ilgį, varžtus įsukite į kiekvienos bangos dugną, ant karnizo ir kraigo - į kas antros bangos dugną. Šoniniai sujungimai daromi su vienos bangos perdengimu.

10. Praleidimai 

Darant praleidimus (pvz. langams) naudojamos sandarinimo tarpinės, kurios prisitaiko prie skardos profilio. Tarpinė tvirtinama sandariomis kniedėmis, jungimas užkaišiojamas mase (silikonu ar hermetiku). Kai stogo nuolydžio kampas yra didesnis negu 20 laipsnių, patartina naudoti vienu numeriu didesnę tarpinę. Kai ruošiamos angos labai didelės ir sudėtingos, pravartu pasinaudoti stogo dengimo profesionalo paslaugomis. 

11. Izoliacinės plėvelės

Plėvelė tiesiama lygiagrečiai karnizui, vieną diržą ant kito uždedant min. 10cm. Plėvelė prie gegnių tvirtinama segtukais, o vėliau išilginiais grebėstais. Difuzinės plėvelės panaudojimas, vietoj tradicinio pylimo apmušimo lentomis, leidžia sumažinti bendrą stogo kainą apie 10 - 15 %, ir palengvinti stogo konstrukciją. Naudojant plėvelės su aukštu garo pralaidumo koeficientu nepaliekamos ventiliacinės angos. Atkreipti dėmesį į leistiną laiką nuo plėvelės ištiesimo iki skardos padėjimo. 

12. Vėjalentės

Vėjalentės aukštį reikia pritaikyti prie čerpės bangos lygio. Išbaigiamoji skarda prisukama prie vėjelentčių, paliekant mažiausiai 60mm sandarinimo masei. 

13. Sąlajos 

Sąlaja gaminama iš lygios skardos. Darant sąlają, 160mm nuo jos vidurio prikalami išilginiai grebėstai. Sąlają, cinkuotais vinimis prikalame prie skersinių grebėstų. Sąlajos turi persidėti min. 200mm, turi būti prisuktos nerūdijančiais savisriegiais, o visa plokštuma turi būti užsandarinta mase (silikonu).

14. Betarpiškai ant stogo iš tolio

Skardą galima montuoti betarpiškai ant stogo dengto toliau, su sąlyga, kad medinė stogo konstrukcija yra nepažeista. Tolis negali būti nelygus ar įplyšęs. Visus senus skardinius elementus reikia pakeisti naujais. Minimalus savisriegių ilgis yra 35mm, o jų išdėstymas toks pat, kaip montažo ant grebėstų metu. Jeigu įsuksite sriegį į tarpą tarp dviejų lentų, reikia jį išsukti ir įsukti kitoje vietoje. Nereikalingą skylę pergręžti iki 4,9mm dydžio ir užsandarinti 4,8mm kniedė su EPDM tarpine.

15. Pataisomieji dažai

Smulkius dengtos defektus, kilusius montažo metu, reikia uždažyti originaliais pataisomaisiais dažais. dažus galima naudoti ir kitoms metalinės stogo dalims.

16. Kamšomoji medžiaga

Visus užkimšimus atliekame su natūraliais kietėjančioms silikoninėmis masėmis. Nenaudoti masių, kurių pagrindą sudaro acto rūgštis ar kitos stipriai kvepiančios medžiagos.

17. Vaikščiojimas ant stogo

Dangos tvirtinimą reikia organizuoti taip, kad kuo mažiau būtu vaikščiojama ant jos. Jei yra būtinumas vaikščioti per dangą, tai koją reikia statyti bangos apatinėje dalyje. Niekada negalima ant stogo palikti nepritvirtintų skardos lakštų.

18. Valymas ir priežiūra

Plieno dulkes atsiradusios apdorojant lakštus kruopščiai nuvalykite šepečiu. Išsitepusias plokštes galima nuvalyti buityje naudojamomis valymo priemonėmis (nenaudokite tik tirpiklių ir stipraus poveikio chemikalų). Perskaitykite ir apie bendrus priežiūros reikalavimus. Ant stogo esančius lapus ir kitas šiukšles reikia nuvalyti pavasarį ir rudenį. Valant nuo stogo sniegą reikia saugotis ,kad nepažeistumėte paviršinės dangos. Pažeidus dangą, naudokite pataisančius dažus. 

19. Sandėliavimas

Skarda nuo transporto priemonės statybos aikštelėje iškraunama ant iš anksto sumontuoto pagrindo, kuris yra mažiausiai 20 cm aukštyje nuo žemės paviršiaus ir susidaro iš mažiausiai kas metrą sudėtų skersinių atramų. Skardą uždengti apvalkalu, bet dėl geresnės ventiliacijos palikti atidengtus galus. Skardos negalima sandėliuoti drėgnose vietose.

 

 
Хочу спросить
 
smart foreash
Этот сайт использует файлы cookie. Они могут идентифицировать зарегистрированных пользователей, собирать статистику и помогать улучшить работу в браузере для каждого посетителя отдельно.
Ознакомиться с Политика конфиденциальности
Согласен Очистить файлы cookie и выйти